Навивач го избодел обезбедувањето на белградскиот геј клуб „Плежр“

  Осумнаесетгодишен навивач на ОФК Белград избодел тројца припадници на обезбедувањето на белградскиот геј клуб „Плежр“, јавуваат српските медиуми. Осомничениот со уште неколку другари во неделата наутро, околу 4.30 часот […]