Американец киднапирал, тепал и силувал француски ЛГБТ активист поради исмејување на Трамп

Активист за ЛГБТ права во Франција бил киднапиран и силуван од Американец кој рекол дека е многу гневен што Французите го исмејуваат претседателот Донал Трамп. Зак Остмане, кој како бегалец […]

Добредојдовте! Ве известуваме дека СУБВЕРЗИВЕН ФРОНТ сега е КВИР ЦЕНТАР. Нашиот нов веб-сајт ќе биде лансиран во 2023 година, кога ќе одбележиме 10 години од постоењето на организацијата и ќе го промовираме новиот визуелен идентитет. Во меѓувреме, постојните канали за комуникација остануваат во функција.

X